Poznaj tajniki pracy w transporcie i logistyce!

Data dodania: 04.09.2018


Na pewno zauważyłeś to, że coraz więcej młodych osób decyduje się na rozwój zawodowy w kierunku transportu i logistyki. Wiele osób od razu po studiach kierunkowych rozpoczyna swoją karierę, która trwa często aż do emerytury. Jakość usług świadczonych w ramach transportu i logistyki w ubiegłych latach znacznie zyskała na wartości. To przyciąga młodych ludzi do tej branży i powoduje, że decydują się oni w niej pozostać na lata. Chcesz wiedzieć na czym dokładnie polega kariera w transporcie i jaki będzie zakres obowiązków? Dowiedz się, co czeka cię na poszczególnych stanowiskach związanych z obsługą transportową, dzięki naszemu artykułowi!

Możesz postawić na takiego stanowisko, jak spedytor – jeżeli zatrudnisz się na nim, musisz być gotowy na częstą współpracę z dostawcami i kontakt z klientami. Co należy do obowiązków spedytora? Przede wszystkim jest to nadzór całego procesu transportowego. W zależności od ilości zleceń spedytor zajmuje się jednym lub wieloma procesami transportowymi. Spedytor musi mieć nieprzerwany kontakt z dostawcami i przewoźnikami, a także dbać o odpowiednią dokumentację przewodu. Komunikacja z klientem również powinna pozostać na wysokim poziomie – nie powinno być tak, że klient nie może się do ciebie dodzwonić przez dłuższy okres czasu, ponieważ traci na tym wizerunek firmy.

Transport Szczecin

Specjalista – logistyk to bardzo odpowiedzialne stanowisko, które jest uzbrojone w pokaźny zasób zadań do wykonania. Na początku osoba, która zatrudniła się w takim charakterze może odczuwać poczucie chaosu. Logistyk dba także o koordynowanie magazynu i kontrolę jego stanu. Zaopatrzenie zawsze powinno być przygotowane dużo wcześniej. Logistyk zajmuje się kontrolą tego, co aktualnie znajduje się danym magazynie i w jakiej ilości. Również proces transportu musi być kontrolowany przez specjalistę logistyka – dzięki temu nie musimy zmagać się z opóźnieniami i innymi problemami. Logistyk oraz spedytor to bardzo samodzielne stanowiska, a osoby zatrudnione na nich muszą być również osobami komunikatywnymi. Logistyka oraz transport to bardzo wymagające branże – musisz w pełni zaangażować się w wykonywane obowiązki, jeśli chcesz zajść wysoko. Wśród tych branż często pojawiają się awanse wewnątrz firmy – specjalista w danej dziedzinie łatwo może zająć posadę kierowniczą i dalej rozwijać swoją karierę. Firma także zyskuje na takim procederze, ponieważ nie musi szkolić nowozatrudnionej osoby i tracić na nią funduszy. Na początku dowiesz się, jak dokładnie funkcjonuje firma, poznasz zespół oraz zasady panujące w niej. Pamiętaj, że nie każdy posiada odpowiednie predyspozycje do zarządzania ludźmi – sprawdź, czy ty na pewno je masz!

Spedycja międzynarodowa Szczecin

BMW M6 tuning