Oznakowanie transportu niebezpiecznych ładunków

Data dodania: 23.10.2018


Jeśli chodzi o transport niebezpiecznych ładunków istnieje sporo zasad, które regulują jak to ma wyglądać. Jedną z najważniejszych jest to, że opakowania zawierające towary niebezpieczne muszą być oznakowane w celu zidentyfikowania ich niebezpiecznych właściwości. Ostrzega to wszystkich, którzy transportują towary, lub którzy odbierają towary w sytuacji awaryjnej o ich zawartości. Każda firma oferująca transport Szczecin musi o tym pamiętać, gdyż wszelkie inne praktyki są niezgodne z prawem.

Spedycja międzynarodowa jak wyglądają oznaczenia niebezpiecznego transportu?

W przypadku transportu towary niebezpieczne oznaczone są numerem, właściwą nazwą wysyłkową i etykietą ostrzegawczą klasy (w kształcie rombu). Niektóre produkty mają również specjalne znaki ostrzegające o zagrożeniach, których nie zawierają inne etykiety lub znaki. Na przykład jeśli chodzi o transport ADR produktów toksycznych dla środowiska wodnego – muszą być one identyfikowane ze znakiem substancji niebezpiecznych dla środowiska (symbol w kształcie rombu martwej ryby i drzewa).

Towary niebezpieczne pakowane do sprzedaży detalicznej nie zawsze mają na opakowaniu etykietę w kształcie rombu, ale są oznaczone ostrzeżeniami w celu zidentyfikowania zagrożeń, które przedstawiają. Jest to kolejna zasada, której żaden transport chłodnie nie może pominąć. Przykłady plakietek z materiałami niebezpiecznymi są bardzo łatwe dostępne w sieci i nie ma problemu by głębiej rozeznać się w tym temacie i zdobyć odpowiednie informacje na ten temat.