Jaką firmę do przewozu towarów wybrać?

Data dodania: 15.10.2018


Wiele osób wychodzi z błędnego założenia, że stanowisko takie jak spedytor oraz takie jak przewoźnik, są synonimicznymi wyrażeniami. Nie jest to prawda, że można te dwa różne określenie stosować wymiennie – takie działanie może wprowadzić w błąd twoich potencjalnych klientów. Musimy przyznać, że zakres usług firmy zajmującej się transportem czy też spedycją jest dość podobny – właśnie z tego względu wiele osób trudno odróżnić od siebie te dwa przedsiębiorstwa. Spedycja najprościej mówiąc jest po prostu rodzajem działalności, który polega na przewozie danego towaru z miejsce startowego do miejsca docelowego. Transport zazwyczaj jest elementem rozpoczynającym proces spedycji. Klient musi złożyć zlecenie spedycyjne, a następnie czekać na kontakt ze strony podwykonawcy. Warto wiedzieć o tym, że część firm zajmuje się spedycją krajową, a część międzynarodową – dobierz odpowiedni rodzaj przedsiębiorstwa do swoich planów przewozowych.

transport specjalistyczny Szczecin

Jaki jest najczęściej zakres usług spedycyjnych? Musisz wiedzieć, że jest to dość szeroka dziedzina, która zawiera w sobie między innymi przyjmowanie zlecenia, zawarcie umowy z klientem, wybór sposobu przewozu i dobranie go do rodzaju towaru, a także odpowiednie ubezpieczenie przesyłanego towaru na wypadek sytuacji losowych czy dbanie o prawidłową dokumentację zlecenia. Co musi zawierać umowa ze spedytorem? Na pewno ważne jest, aby umieścić w niej wszelkie szczegóły dotyczące wszelkich zadań obejmujących coś więcej niż transport.

Firma transportowa to przedsiębiorstwo o dużo bardziej ograniczonym zakresie usług – jak sama nazwa wskazuje, jej zadaniem jest głównie transport, czyli przewóz towarów i jego organizacja. Przedsiębiorca transportowy także musi dbać o odpowiednią dokumentację przewozu (mamy tu na myśli głownie listy przewozowe). Pamiętaj, że umowa podpisana z takim przedsiębiorstwem, jak firma transportowa, będzie różniła się od umowy podpisanej z firmą zajmującą się także takimi kwestiami, jak logistyka czy spedycja. W mieście Szczecin masz duży wybór tego typu firm – jest to region kraju, w którym transport towarów rozwija się w szybkim tempie. Jeżeli chcesz, aby twój towar na pewno dotarł w nienaruszonej formie do miejsca docelowego, postaw na firmę transportową, która posiada opinie od zadowolonych klientów oraz prowadzi swoją działalność już od wielu lat. Dzięki temu będziesz mógł spać spokojnie, a twój towar dotrze do miejsca docelowego bez większych przeszkód i niespodzianek.

Transport Szczecin