Branża TSL – co oznacza, jaką firmę wybrać?

Data dodania: 29.04.2019


Branża TSL, czyli transport, spedycja i logistyka- wszystkie dotyczą jednej dziedziny, ale znacznie się od siebie różnią i warto je znać. W poprzednim artykule tłumaczyliśmy, na czym polega różnica pomiędzy spedycją, a logistyką. Teraz zajmiemy się różnicami jakie ma firma transportowa, a firma spedycyjna.

Firma transportowa

to taka firma, która wykorzystuje różnorodne środki transportu, aby przewieźć towar z jednego punktu do drugiego. Firma transportowa zajmuje się często nie tylko transportem ciężarowym (lądowym), ale i transportem morskim oraz powietrznym. Firma transportowa najczęściej ma własną flotę aut, do których zatrudnia kierowców.

Firma spedycyjna

zajmuje się organizacją transportu. Spedytorzy przyjmują zlecenia, następnie tworzą wymaganą dokumentację oraz nadają przesyłki.

Firma logistyczna

planuje cały zakres prac zarówno firmy transportowej jak i pracy spedytora. To obowiązkiem logistyka jest zaplanowanie całego procesu, tak, aby bezproblemowo przebiegał. Logistyka obejmuje również organizację łańcucha dostaw i dystrybucji danych ładunków.
katamaranyzatoka.pl

Jaką firmą najlepiej wybrać?

Wszystko zależy od tego, czego potrzebujemy. Ładunki, które nie wymagają specjalnej ochrony, są wymiarowe i przesyłamy je do ojczystego kraju, najlepiej wtedy wybrać usługi transportowe- wybrać środek transportu, który jest najkorzystniejszy i zlecić transport.

Spedycja V4L

https://www.v4l.pl/ Jeśli wysyłamy ładunki za granicę, w grę wchodzi wypełnienie wszelkich wymaganych dokumentów w języku danego kraju. Tutaj bez znajomości języka raczej sobie nie poradzimy. Tak samo jeżeli ładunek musi połowę drogi pokonać na statku, a połowę w ciężarówce- sami nie jesteśmy w stanie załatwić sobie wszystkiego. Dlatego w takim przypadku najlepiej poszukać doświadczonego spedytora, który bez problemu znajdzie najbardziej optymalne rozwiązanie, a do tego może zaproponować bardziej atrakcyjną cenę.

Logistyka V4L

Właściciele dużych firm, którzy chcą działać na całą Europę, a nie mają jeszcze wypracowanego systemu dystrybucyjnego. Doświadczeni logistycy opracują plan działania adekwatny do wymagań firmy. Jeżeli w firmie nie ma działu logistyki, warto oddać te obowiązki w ręce osób, które się w tym specjalizują.

Liczy się wykwalifikowanie osób zajmujących powyższe stanowiska, dlatego zawsze warto sprawdzać firmę, z którą podejmiemy współpracę. Często wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę firmy spedycyjnej, firmy logistycznej, bądź firmy transportowej, aby zobaczyć opinie poprzednich klientów.

Potrzebujesz TSL? Tylko V4L

Warto skorzystać z usług firmy, która zajmuje się każdym filarem branży TSL. Ułatwia to znacznie procesy planowania oraz usprawnia pracę, a co za tym idzie możemy zagwarantować Państwu najniższą cenę, za większą wydajność. Cieszymy się, że współpracujemy z zaangażowanym zespołem i wspólnie znajdujemy najlepsze rozwiązania w sferze logistycznej, spedycyjnej oraz transportowej. Jeżeli są Państwo zainteresowani naszą ofertą, zapraszamy serdecznie na naszą stronę internetową, w celu zapoznania się ze szczegółami.